صفحه اصلی :: در شهر

منوچهر رحماني به عنوان مديركل جديد راه و شهرسازي استان معرفي شد.

طی مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی نصرالله دهقاني مديركل سابق راه و شهرسازي خوزستان امروز، 13 دي‌ماه از سمت خود توديع و به جاي وی منوچهر رحماني به عنوان مديركل جديد راه و شهرسازي استان معرفي شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه‌خوزستان ـ پيروز حناچي، معاون وزير راه و شهرسازي در اين مراسم ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس اظهاركرد: ادغام 2 وزارتخانه راه و شهرسازي در نگاه اول، ادغام يك دستگاه كاملا نرم‌افزاري با يك دستگاه كاملا سخت‌افزاري و اجرايي بود.

وي افزود: در ادغام اين 2 وزارتخانه، هزينه بسيار زيادي را تقبل كرده‌ایم و اگر اين ادغام به عنوان تهديدي مطرح بوده بايد آن را به فرصت تبديل كنيم. معتقديم مديريت خردمندانه فضاي سرزمين، اصلي‌ترين وظيفه ما در وزارت راه و شهرسازي است كه انشالله با كمك همديگر بايد آن را انجام دهيم.

تاکید بر لزوم ايجاد مساجد در شهرک‌های جدید

در ادامه اين مراسم آيت‌الله محسن حيدري، نماينده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبري عنوان‌كرد: وزارت راه بايد به استان عنايت ويژه‌اي داشته باشد تا راه‌هاي مشكل‌دار خوزستان سامان پيدا كنند.

وي ادامه‌داد: در زمينه ساخت شهرك‌هاي جديد در استان همان‌طور كه به جايگاه فضاي سبز توجه مي‌شود بايد به مساله و جايگاه ايجاد مساجد نيز توجه لازم شود. مثلا در شهرك‌ نوساز پرديس بايد كيلومترها به دنبال يك مسجد باشيم كه اين مساله زيبنده يك شهر نيست.

آيت‌الله حيدري گفت: در اهواز به‌ويژه مناطق حاشيه‌اي، خانه‌ها بر طبق اصول مهندسي ساخته نشده‌اند و خانه‌ها به صورت نامنظم ​به‌ويژه در اوايل جنگ ساخته شده‌اند و حال كه سال‌ها از جنگ گذشته، بايد مديريت قوي در اين زمينه اعمال شود.

وي همچنين از تلاش‌هاي دهقاني به عنوان مدير جهادي و تلاشگر اين اداره‌كل در سال‌هاي گذشته تاكنون تقدير كرد و به مدير جديد اداره كل خير مقدم گفت.

كار روی زمين مانده در خوزستان زياد است

در ادامه اين نشست سيدشريف حسيني، نماينده مردم اهواز در مجلس شوراي اسلامي اظهاركرد:​ پاكدستي و امين بوده از شاخص‌هاي شخصيتي مدير‌كل سابق است و وی در بدترين شرايط خطيرترين مسووليت را در اداره‌كل راه و شهرسازي پذيرفت.

وي خطاب به مديركل جديد راه و شهرسازي خوزستان گفت:​ كار روی زمين مانده در استان زياد است و مرد كار مي‌خواهد در بخش راه انتظارات زياد است و ما از شما تغيير مي‌خواهيم.

حسيني تصريح‌كرد:​ اگر به اميد اعتبارات دولتي بنشينيم 100 سال ديگر راه‌هاي استان درست نمي‌شوند و در اين‌صورت مطمئنا نمي‌توانيم خواسته‌هاي مردم شريف متدين و ولايتمدار استان را اجرايي كنيم. ما به توانمندي مديران بيشتر از اعتبارات اعتقاد داريم.

وي عنوان‌كرد: ​اميدواريم مديركل جديد راه رفته مديركل قبلي را ادامه دهد؛ انتظار داريم معاون وزير در فرصتي بازديد از راه‌هاي استان داشته باشند و شرايط و وضعيت جاده‌هاي مرگ ما را مشاهده كنند.

 

 13 دي 93