صفحه اصلی :: در شهر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشترگفت: برنامه های مقدماتی استقبال از میهمانان نوروزی از آذرماه سال جاری شروع و در حال حاضرش

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشترگفت: برنامه های مقدماتی استقبال از میهمانان نوروزی از آذرماه سال جاری شروع و در حال حاضرشوشتر آماده استقبال از میهمانان نوروزی است.

علی محمد چهارمحالی اظهارداشت: تور شوشترگردی همچون سال گذشته با همکاری شهرداری در ایام نوروز فعال می شود و به معرفی آثار باستانی شهرستان شوشتر می پردازد.وی افزود: بروشورهای در راستای معرفی مکان های تاریخی و فرهنگی شهرستان، طراحی یک نرم افزار تحت عنوان شوشترشناسی که در حال آماده سازی است و راه اندازی وب سایت میراث فرهنگی به ۳ زبان مختلف از جمله برنامه های این اداره در ایام نوروز است.

چهارمحالی خاطر نشان کرد: در حال حاضر نورپردازی بناهای تاریخی از جمله پل لشکر، مرمت و پاکسازی بناهای تاریخی از جمله باغ خان و برج عیار و دیگر محوطه های تاریخی و احداث سرویس های بهداشتی در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوشتر بر ای باور است که با توجه به تعاملی که با نیروی انتظامی بوجود آمده است تاحد زیادی رفاه گردشگران در تامین پارکینگ در اطراف آثار تاریخی فراهم می شود.

چهارمحالی گفت: با توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد هتل و افزایش پذیرش مسافران و آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر در این زمینه پذیرایی از گردشگران سطح خدمات رسانی به مسافران نوروزی در شهرستان شوشتر ارتقا می یابد.

 

وی خاطر نشان کرد: در نوروز ۹۳ بیش از یک میلیون نفر گردشگرد اخلی و خارجی از مکان های تاریخی و شهرکهن شوشتر بازدید کردند که در سال آینده هم احتمال افزایش این امار وجود دارد.1 فروردين 94