صفحه اصلی :: اخبار شورا

نشست هم اندیشی شورای اسلامی شهرشوشتر،شورای شهرستان شوشتر،شوراهای شهرهای شمالی استان خوزستان با ریاست شوراهای عالی استانهای کشور

نشست هم اندیشی روسای شورای اسلامی شهرهای شمالی استان خوزستان با رییس شورای عالی استان ها درسالن جلسات شورای اسلامی شهر شوشتر برگزارشد.

دکترغلامرضا بصیرپور در این نشست اظهارکرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا باید همواره همسو حرکت کنند وشهرداران و دهیاران راپشتیبانی کنندو با اشاره به این که دولت و مجلس باید شوراباور باشند تا شوراها بتوانند وظیفه خود را به شایستگی انجام دهند افزود :اعضای شورا باید تلاش کنند ضمن تعامل با مسئولان رنگ و بوی مردمی این نهادرا حفظ کنند.

بصیرپور تصریح کرد:براساس قانون اساسی شوراها از ارکان تصمیم گیری و یکی از مدنی ترین مجموعه ها در نظام اسلامی هستند. .

رییس شورای عالی استان ها اضافه کرد:تمام اعتبارات شهرداری ها و دهیاری ها توسط شورا تصویب می شود و این امر نشان دهنده نقش مهم شوراها در تصویب اعتبارات است.

وی خاطرنشان کرد: :خوشبختانه در زمان حاضر ظرفیت های خوبی در شورای عالی استان ها وجود دارد که انتظار داریم شوراهای استان و شهرستان از این ظرفیت ها در جهت خدمت رسانی به مردم بیش از پیش داستفاده کن

فرماندار شوشتر نیز در این نشست گفت:شهرداران و دهیاران تنها مسئولان اجرایی هستند که با رای غیرمستقیم مردم انتخاب و به مردم خدمت رسانی می کنند.

حیدر نجفی فر بر تقسیم عادلانه ارزش افزوده،افزایش حقوق شهرداران و استخدام دهیاران تاکید کرد و افزود: همه مصوبات شورا که مغایرت قانونی نداشته باشند برای فرمانداری قابل احترام است.

در ادامه این نشست نیز روسای شوراهای اسلامی شهر وروسای شورای شهرستان های شوشتر، مسجدسلیمان ،لالی،اندیکا ،سوسنگردو گتوند به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداختند.

 13 آذر 94